Seminarski i Diplomski Rad

Obrada plastike 
Vrsta: Seminarski đ Broj strana: 12 đ Nivo: TF Čačak

Sadržaj:
PLASTIKA…………………………………...…….3
1.2. Karakteristike plastičnih masa......................3
Podela plastičnih masa.................................4
VRSTE PLASTICNIH MASA.............................5
Polimeri i njihova podela.............................5
Vrste i termoreaktivnih plasticnih masa......5
PRERADA PLASTIČNIH MASA........................5
Osnovne operacije prerade.........................7
ZAVARIVANJE PLASTIČNIH MASA................11
Spajanje lepljenjem.....................................11
Obrada plastičnih masa rezanjem..............11
5.0. ZAKLJUČAK......................................................13
1.0. Plastika
Brzi razvoj proizvodnje sintetičkih polimera i neprestano širenje njihove upotrebe u najrazličltijim područijima karakteristika su razvoja industrije u svetu. Razlog naglog širenja plastičnih masa treba tražiti u činjenici da je nemoguće povećavati proizvodnju prirodnih materijala tako brzo kao što raste potreba za njima. Proizvod od, ili sa velikim učešcem polimernih materijala je jeftiniji i ima bolje eksplatacione osobine nego kad je sirovina za njegovu proizvodnju prirodni materijal.
Bez proizvoda od polimernih materijala tesko je zamisliti sledece oblasti: elektroniku, transportna sredstva, industriju namestaja, siroku potrosnju, vojnu industriju, ambalazu, eradevinarstvo itd.
1.1 Karakteristike plastičnih masa
Plastične mase su materijali koji kao osnovnu komponentu sadrže polimerno jedinjenje. Pod odredjenim uslovima i u izvesnim stadijumima proizvodnje, plastični materijali mogu da se pod uticajem dovedene toplote i pritiska oblikuju, a posle hladjenja zadržavaju dobijeni oblik. U najvećem broju slučajeva plastične mase se sastoje iz polimera (sintetičkih smola), punila, plastifikatora, boja, a u nekim slučajevima u sastav ulaze maziva, stabilizatori, očvršćivači i katalizatori.
Plastifikatori su materije u kojima se polimeri rastvaraju zbog čega dolazi do promene njihovih mehaničkih osobina (povećava se elastičnost, ali smanjuje tvrdoća). Plastifikatori predstavljaju složena organska jedinjenja, a po agregatnom stanju su uljaste tečnosti visoke temperature ključanja.
Punila su materije koje se dodaju polimerima radi poboljšanja nekih mehaničkih osobina, a radi sniženja cene koštanja. Prema hemijskom sastavu punila mogu biti organskog ili neorganskog porekla. Neorganska punila smanjuju zapaljivost polimera i utiču na njegove električne osobine. Organska punila deluju uglavnom kao očvršćivači.Punila mogu biti praškasta (drvo, kvarcno brašno,...) i slojevita (hartija, metalna folija,...).

---------- CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturski.org 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: [email protected]

 

 

maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!